קופות גמל וקרנות השתלמות

.קופת גמל היא כלי חיסכון פנסיוני, המיועד לגיל פרישה. קופות הגמל פועלות בפיקוח ממשלתי ונהנות מהטבות מס מפליגות 

 קיימים שני סוגים של קופות גמל – כללית ומסלולית. בקופת הגמל הכללית הכספים מנוהלים בהתאם לשיקול דעתו של הגוף המנהל, שרשאי בכל נקודת זמן להחליט היכן להשקיע את הכספים. ובקופת הגמל המסלולית, כל מסלול מייצג התחייבות למדיניות השקעה מוגדרת, בה הגוף המנהל חייב לעמוד. 

 

החל משנת 2003 פועלות קופות גמל במסלולים שונים, המותאמים לצרכי הלקוחות, על פי תמהיל השקעות, רמת סיכון וטווח החיסכון הרצוי, כשבקופת הגמל מופקדים כספים על ידי העובד או המעביד, בהתאם לסוג הקופה. כספים שהופקדו לקופות גמל לפני שנת 2006 ניתנים למשיכה כעבור 15 שנה מפתיחת הקופה, או בגיל 62 לאישה ו-67 לגבר (ובתנאי שיהיו בעלי ותק של חמש שנים לפחות), לפי המוקדם מבין השניים.

 

החל משנת 2006, החליטה הממשלה כי כספים שהופקדו לקופות גמל ניתן יהיה למשוך מגיל 60 בלבד.

 

יש לציין כי משיכת כספים מקופות גמל לפני המועד הקובע כרוכה בתשלום מס בשיעור של 35%.

 

בעקבות החלטת האוצר, החל מינואר 2008, שונתה מהות החיסכון הפנסיוני וכל ההפקדות שיבוצעו לקופת הגמל החל ממועד זה, מעניקות לחוסך קצבה חודשית לכל החיים, ולא ניתנים למשיכה בסכום אחד (משיכה הונית).

 

יחד עם זאת, כספים שנצברו בקופה עד ל-2008, יתאפשרו במשיכה הונית.  

 

ההחלטות הנ''ל מחלקות את השוק הפנסיוני לשתי קופות גמל : קופת גמל משלמת קצבה וקופת גמל לא משלמת קצבה.

 

קופת גמל לא משלמת לקצבה (שבעבר נקראה קופת גמל לתגמולים) – חסכון לטווח ארוך, שנועד למשיכה בעת הפרישה, בסכום אחד (משיכה הונית). בעקבות השינוי שערך האוצר בינואר 2008, לא ניתן עוד לבצע הפקדות באפיק זה.

 

קופת גמל משלמת קצבה – קופה המבטיחה קצבה חודשית, החל מהיציאה לגמלאות. 

 

לשכירים -  מפרישים העובד והמעביד, במקביל.

 

לעצמאיים – מפריש העצמאי באופן בלעדי וזוכה להטבות מס.

 

בנוסף, קיימות גם קרנות השתלמות שהן למעשה קופות גמל המיועדות לחיסכון לטווח קצר יותר, שלוש עד שש שנים למשיכה ללא קנס, למטרות מימון שונות. 

 

 כל עובד שכיר זכאי לבקש מהמעסיק להפריש חלק משכרו לקרן השתלמות.

 

עצמאי יכול להפריש לעצמו כסף לקרן השתלמות, ובלבד שגובה ההפרשה לא יעלה על 7% מהכנסתו החייבת במס.

 

בכל שנה מפרסם המפקח על הביטוח, מהי תקרת ההפקדה לסכום המותר בחוק, שבגינו זכאי העצמאי להטבות מס.

 

 מומחי נטו תכנון פיננסי. ישמחו לסייע לך בבחירת אפיק ההשקעה המיטבי עבורך. 

קופות גמל וקרנות השתלמות
יש כאלה שמתלבטים באיזו קופת גמל יש לבחור, אם באמצעות מקומות העבודה או באמצעות חברות פיננסיות. לכל אדם יש היום קופות גמל וקרנות השתלמות, אשר יוכל לסמוך שביום מן הימים, יוכל לעשות בהן שימוש לרווחתו ולרווחת בני משפחתו או בן \בת זוג. ההשקעה של קופות הגמל אינה ידוע מראש, אלא אם כן ישנן הטבות מס, אשר מוסיפים לקופה אחוזים רבים בכל שנה. ניתן למצוא חברות רבות, אשר לכל אחת מהן, שי מאפיינים שונים ומדיניות השקעה אחרת. קרן השתלמות למשל, היא השקעה בטווח הבינוני או ארוך ומדובר על לפחות 15 שנה. את הסכום, ניתן יהיה לקחת בתום התקופה כקצבה חודשית ולא כסכום חד פעמי. ממש כמו תכניות חסכון, גם קרנות ההשתלמות, זוכות להטבות מס. מדובר על אפיק החיסכון המשתלם ביותר בישראל.
 יש לדעת, כי הכלל הבולט ביותר בהשקעות של חברות פרטיות, הוא שכאשר אתם לוקחים סיכונים גבוהים יותר, במידה והם יצליחו, התשואה תהיה גבוהה יותר.
גם חברות הביטוח יחסכו לכם בקרנות ההשתלמות וקופות הגמל
היום, הרבה חברות ביטוח גדולות, כבר מצעות ללקוחותיהן, חיסכון באמצעות קופות גמל וקרנות השתלמות.. יש לבחור תקופת חיסכון , אם על פי התשואה ועל פי הייעוץ של היועצים הפיננסיים, אשר יסבירו לכם מה תהיה התשואה ומה יהיה החיסכון המשתלם לכם ביותר. היתרונות של קופות  הגמל, הן הטבות המס בהן, עשויות להניב לכם עשרות ומאות אלפי שקלים. ניתן למצוא מגוון של הטבות, למשל, כאשר אתם מפקידים באמצעות הפקדה שוטפת לחשבון, הטבה בעת משיכת כספים, הטבות על פעולות בניירות ערך שבהן משקיעה הקופה. גם העברת הכספים, בין קופות הגמל השונות, שהן מאותו הסוג כמו למשל, בין קופות שונות לתגמולים או להשתלמות
יש לדעת, כי לציבור העמיתים, ישנו חופש בירה, אם בקופות הגמל או אם בקרנות ההשתלמות שבהן יופקדו הכספים. אין זו החלטה שתלויה במעסיקים במידה ומדובר על שכירים, כי אם  השכירים חייבים להפעיל שיקול דעת, כאשר הם בוחרים את הגוף, אשר ינהל עבורם את כספי החיסכון שלהם הנמצאים בתוך קופות גמל וקרנות השתלמות, על פי המצו או בירור לעומק לגבי החברות.
 נטו  - ייעוץ והשקעה נכונה בקופות גמל וקרנות השתלמות
 אם אתם מעוניינים להגדיל את הפנסיה שלכם בכדי שתפרשו בכבוד, כדאי לשאול על קופות גמל וקרנות השתלמות, בקרב חברות ההשקעה או חברות הביטוח והפיננסיים. אחת מהחברות שהן מוכרות יותר, היא נטו קבוצה לתכנון פיננסי. החברה הוקמה בשנת 1993 ונחשבת לאחת הוותיקות והמוכרות בשוק. היועצים הפיננסיים של החברה, ייעצו לכם לגבי ההשקעה הטובה ביותר, אשר תוכל להתאים לכם, על פי ההכנסות החודשיות שלכם ושל בני או בנות הזוג. היום לצערנו הפנסיה שאנו צוברים בשנות העבודה, אינה מספיקה ולכן, יש לשריין סכומים נוספים באמצעות קופות גמל וקרנות השתלמות בחברות המתמחות בפיננסיים וביטוחים. חברת נטו, תציע לכם את הפנסיה וקרנות ההשתלמות שישתלמו לכם ביותר ויניבו תשואה יפה בעת פרישה.ז 

 

 

לקביעת פגישה ללא התחייבות,  לחץ כאן