אין חכם כבעל ניסיון

במהלך השנים נוכחתם לדעת שרווחה כלכלית היא פונקציה של איך הכסף מנוהל – ולא רק כמה משתכרים. קבלת החלטות נבונות בכל הנוגע לפיננסים, פנסיה, ביטוח וחיסכון, העניקו לכם מרחב של שקט נפשי וכלכלי, אבל גם תהיות קטנות על כמה כסף יכולתם לחסוך אילו מתכנן פיננסי היה לצידכם שנים קודם. מתוך הניסיון האישי, יש לכם את היכולת והאחריות לוודא שהילדים שלכם יזכו לניהול פיננסי מקצועי, כזה שימקסם את נכסיהם הכלכליים וימנע מהם להצטער אחר-כך “איך לא עשו את זה קודם?”.

אילו הייתם חוזרים אחורה בזמן וברשותכם הידע הפיננסי שיש לכם היום, כמה כסף יכולתם לחסוך?
זו אמנם שאלה נטולת משמעות עבור רבים מכם, בעיקר בני הגיל השלישי, אבל בעלת משקל קריטי ליקרים לכם. במהלך השנים נוכחתם לגלות שתכנון פיננסי קפדני יכול לשנות את המסלול הכלכלי המשפחתי. החלטות השקעה חכמות, הגדלת שיעור החיסכון, ניצול יצירתי של הטבות מס, הרכבת מעטפת ביטוחית ועוד, העניקו לכם שקט נפשי ותשתית כלכלית בריאה ויציבה. לצד זאת, קשה היה להתעלם מתחושת ההחמצה שלוותה לא פעם במחשבה “כמה כסף יכולתם לחסוך אילו הייתם יודעים זאת שנים קודם”.

כך, בין היתר, הבנתם שכל תזוזה קטנה בחיסכון הפנסיוני, שקולה להרבה מאוד כסף שיכול היה לעמוד לרשותכם בגיל הפנסיה. המשמעות היא שכל החלטה כלכלית המתקבלת בשלבים המוקדמים, בעלת השפעה מהותית על איכות החיים בגיל השלישי. אילו הייתם מודעים לכך שכל שקל שתחסכו בגיל צעיר, יהיה שווה עבורכם הרבה יותר בעתיד, סביר שהייתם נוהגים אחרת. כעת יש בידכם את היכולת, במידה רבה גם את האחריות, לגרום ליקרים לכם ללמוד מניסיונכם, להימנע מטעויות קריטיות ולמקסם בתבונה את מקורות ההון.

הצעירים יותר מודעים, אבל עדיין דוחים

בשנים האחרונות גובר השיח סביב חשיבות הניהול הפיננסי והפנסיוני. זה אמנם צעד חשוב בכיוון של אימוץ התנהלות כלכלית נבונה ואחראית, אך עדיין קיים פער עצום בין מודעות פיננסית ליישומו בפועל. למעשה, רבות מהמשפחות הצעירות אמנם מכירות בחשיבות ההתנהלות הפיננסית, אך עדיין נוטות לדחות את הטיפול בנכסים הפיננסיים והפנסיוניים, מתוך תפיסה של “כאן ועכשיו” ומחשבה מוטעית כי מדובר במקורות הון המיועדים לעוד עשרות שנים, ולכן אין צורך בניהולם השוטף.

כאן טמונה מלכודת ופער בהבנה כי ככל שמקדימים את הניהול והמעקב אחר החסכונות הפנסיוניים, ניתן לשאוף להצפת ערך כלכלי בעתיד. עניין זה מקבל חשיבות עצומה בתקופה של תנודתיות עמוקה בשווקים ושינויים דרמטיים בתנאים הכלכליים. אלו מחייבים תמרון מושכל וניטור עקבי שכספי החיסכון נמצאים באפיקים הנכונים והמתאימים.

עבור משפחות המבקשות לאמץ התנהלות פיננסית אחראית בסיוע של מתכנן מקצועי, מדובר בתהליך קצר ואפקטיבי. המתכנן מבצע מיפוי ובחינה של המפה הפיננסית-פנסיונית-ביטוחית, ומוודא כי אלו הולמים את הצרכים, הרצונות וסיבולת הסיכון של התא המשפחתי. לאחר שלב ההיכרות, המתכנן נוטל את מושכות הניהול לאורך הדרך, מבצע ניטור שוטף של המשאבים הכלכליים ומבטיח הפקת תועלת מקסימלית מכל מקורות ההון.

אנו ב’נטו תכנון פיננסי’ משרתים אתכם כבר שנים ארוכות מתוך ידיעה כי העצמת התשתית הכלכלית נעוצה ביכולת לקבל החלטות פיננסיות מושכלות ואחראיות כבר בשלבים המוקדמים של החיים. אנו מזמינים גם את היקרים לכם להנות מליווי צמוד של מתכנן מקצועי, שיבטיח מעטפת ניהול הוליסטית ושקט נפשי שההחלטות הפיננסיות המתקבלות היום, יבטיחו את העוגן הכלכלי של המחר.

>> למידע אודות נטו תכנון פיננסי

 

הכותבת הינה אינה לבינסון סוכנת ביטוח פנסיוני ומתכננת פיננסית בקבוצת נטו תכנון פיננסי.

 

 

מעוניינים לדעת עוד?

מלאו את הפרטים ואנחנו נדאג שתקבלו את כל התשובות שאתם צריכים לקבל!

ליצירת קשר

לתיאום פגישה

לתיאום פגישה
יצירת קשר